Pełna nowości, ale oparta na doświadczeniu edycja była przełomem w organizacji i przeżywaniu Diecezjalnych Dni Kobiet. Piąta, jubileuszowa edycja opierała się na dzieleniu się dobrem i jego szerzeniu. Tak zostało do dziś.
Piąty DDK zaskakiwał od początku. Najpierw liczbą uczestniczek, gdy tuż przed rozpoczęciem przygotowanych 500 miejsc było zajętych, a kolejne samochody podjeżdżały pod Centrum Konferencyjno-Rozrywkowe „Maraton”.
Później nowym projektem. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "Jestem kobietą – Lubię to – Mistrzynie życia". Od tamtej pory dobrze znany i często używany skrót DDK (Diecezjalny Dzień Kobiet) zyskał jeszcze inne znaczenie: Dzieło Dzielnych Kobiet. Wspólnotę wszystkich kobiet diecezji, które chcą dzielić się słowem, dobrem, doświadczeniem.
W tym, jak to uczynić, pomogły wskazówki prelegentów: ks. Pawła Śmigla – terapeuty uzależnień, który opowiadał o budowaniu trwałych, pięknych relacji, do których często dochodzi się trudnymi ścieżkami; Małgorzaty Nawrockiej – pisarki, która zwróciła uwagę uczestniczek na moc słowa i słów, których dziennie wypowiadamy kilkadziesiąt tysięcy, a jedno może zmienić tak wiele; oraz s. Teresy Pawlak – albertynki z Krakowa, opiekującej się kobietami samotnymi, opuszczonymi, bezdomnymi, samotnymi matkami. Jej świadectwo wywołało łzy wzruszenia, skłoniło do refleksji i zaowocowało natychmiastową pomocą pań z diecezji, które wsparły Dom Samotnej Matki w Krakowie.
Wtedy po raz pierwszy nasza akcja zyskała wymiar dobroczynny.
Nie zabrakło rozmów, śpiewu, ale i modlitwy. Na Eucharystię uczestniczki zgromadziły się w kościele św. Jakuba, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Na zakończenie Mszy po raz pierwszy przyznaliśmy statuetki „Anioła Dobroci”, która powędrowała do firm, włodarzy i osób prywatnych, które na wiele sposobów wspierają Diecezjalne Dni i Pielgrzymki Kobiet.
O tym, jak było na V DDK, można dowiedzieć się, wracając do galerii zdjęć i artykułów z 2018 r.: