Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zaproszenie na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet

Nie w maju, jak do tej pory, a w czerwcu po raz 8. kobiety diecezji łowickiej spotkają się na Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet. W sanktuarium Pani Suserskiej ponownie zawołają" "Zdrowaś, Maryjo!", modląc się o ustanie pandemii, uzdrowienie duszy i ciała, i polecając tych, którzy każdego dnia walczą o życie, zdrowie i powrót do "normalności".

Od kilkunastu miesięcy wielu na bieżąco musiało zmieniać plany. Przekładane śluby, wesela, rodzinne uroczystości. Także VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet ma zmieniony termin. Nie bez przyczyny.

Jedną z nich są obostrzenia sanitarne. Jednak niezmiennie chcemy ofiarować swoje życie Maryi, tak jak zrobiłyśmy to w Domaniewicach, Miedniewicach, Mąkolicach, Szymanowie, Białej Rawskiej, Rawie Mazowieckiej i Giżycach. Tym razem w wizerunku Matki Bożej Suserskiej – Uzdrowieniu Chorych.

12 czerwca w Suserzu (dekanat Żychlin) spotkamy się na VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet, która odbędzie się pod hasłem: "Zdrowaś, Maryjo". Marzeniem jest spotkanie w gronie kilkuset kobiet. Na tak wiele nie liczymy, mając na uwadze względy bezpieczeństwa, ale wierzymy, że tego dnia wszystkie będziemy blisko Niebieskiej Lekarki.

Długo zastanawiałyśmy się, czy organizować tegoroczną DPK. Ubiegłoroczna pielgrzymka była dla nas mocnym doświadczeniem. Choć czułyśmy, że panie są z nami duchowo, samotne pielgrzymowanie dawało się we znaki, a zachowane w pamięci poprzednie spotkania przypominały, że sens organizacji pielgrzymek tkwi w obecności naszych uczestniczek, pań z Dzieła Dzielnych Kobiet.

Jednak poczucie, że w trudnym czasie nie powinno zabraknąć naszej modlitwy, wiara w to, że Matka Boża od lat prowadzi nasze kobiece spotkania i pytania pań, które z nami pielgrzymują, nie pozwoliły na rezygnację z wydarzenia. Na miejsce spotkania wybrałyśmy parafię Wniebowzięcia NMP w Suserzu, gdzie znajduje się sanktuarium Pani Suserskiej – Uzdrowienia Chorych. Niemal każdego dnia słyszymy o kolejnych zakażeniach, chorobach naszych wiernych czytelników, przyjaciół, bliskich, kapłanów. Dostajemy wiadomości od kapelanów szpitali diecezji z prośbą o modlitwę za chorych, umierających, ale i tych, którzy posługują walczącym z COVID-19 i innymi chorobami. Wszystkich chcemy powierzyć opiece Matki Bożej, która nieraz wysłuchała próśb swoich dzieci i wzięła je w swoją opiekę.

Zaproszenie na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet   W tym roku jeszcze mocniej połączmy się duchowo, wołając z różnych stron diecezji: "Zdrowaś, Maryjo". Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Ze względu na obostrzenia sanitarne i fakt, że kościół w Suserzu jest niewielką świątynią, już dziś informujemy, że większość pań będzie uczestniczyć w programie pielgrzymki na zewnątrz. Jednak każda będzie mieć czas na osobistą modlitwę i spotkanie z Matką w murach świątyni, przed Jej wizerunkiem.

Program spotkania podamy w najbliższym czasie, ale już dziś możemy zapewnić, że nie zabraknie stałych elementów modlitewnego, kobiecego spotkania. W centrum, jak zawsze, będzie Eucharystia. Wysłuchamy także świadectw, konferencji. Będą z nami święte i błogosławione kobiety w relikwiach, które znajdują się na terenie naszej diecezji. Nowością będzie uwielbienie, podczas którego kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Spotkajmy się – fizycznie może w gronie kilkudziesięciu pań, lecz duchowo w rzeszy kobiet, które od 8 lat tworzą wspólnotę Dzieła Dzielnych Kobiet.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy