Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w czwartek 11 listopada ulicami Łowicza przeszła procesja z relikwiami św. Wiktorii. W Narodowe Święto Niepodległości oddawano cześć patronce Łowicza i diecezji. Obok relikwiarza niesiona była wielometrowa flaga Polski.
Święto patronalne, zgodnie z tradycją, poprzedziła peregrynacja relikwii świętej po łowickich parafiach. Centralne uroczystości rozpoczęły się w kościele Świętego Ducha, gdzie wierni zostali zapoznani z życiorysami nie tylko św. Wiktorii, ale także biografiami patronów dnia, m.in. św. Marcina.
Po modlitwie święta w swoich relikwiach przeszła ulicami miasta. Tegorocznej procesji przewodniczył bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. W procesji, obok łowickich hierarchów - bp. Andrzeja F. Dziuby i bp. Wojciecha Osiala, szli także abp Władysław Ziółek, metropolita senior łódzki, bp Wiesław Mering, biskup senior diecezji włocławskiej, który później przewodniczył uroczystej Eucharystii. Obecni byli także przedstawiciele kapituły prymasowskiej w Gnieźnie, władze WSD w Łowiczu, kapłani, lektorzy, ministranci, harcerze, wspólnoty zakonne, dziewice konsekrowane, przedstawiciele łowickich parafii i wspólnot.
W drodze prowadzone były rozważania i śpiewy. Relikwiarz (małą trumnę) nieśli m.in.: klerycy WSD w Łowiczu, członkowie kół Żywego Różańca, przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym "Kana", neokatechumenat z parafii katedralnej, uczniowie Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, młodzież z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, siostry zakonne, Konfraternia św. Wiktorii, władze miasta i powiatu.
W barwnym pochodzie, obok licznych pocztów sztandarowych szkół, stowarzyszeń i instytucji, niesiona była 50-metrowa flaga "Dla Niepodległej".
Po dotarciu na rynek relikwie ustawiono na podwyższeniu. W związku z tym, że święto patronalne zbiega się z Narodowym Świętem Niepodległości, przy śpiewie hymnu narodowego członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty na maszt wciągnęli biało-czerwoną flagę. Później za powiat, miasto, diecezję i ojczyznę modlili się starosta, burmistrz i biskup ordynariusz, który udzielił także błogosławieństwa na cztery strony świata relikwiami św. Wiktorii.
W tym roku uroczystości ku czci św. Wiktorii były diecezjalnym dziękczynieniem za wyniesienie na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego i matki niewidomych Elżbiety Róży Czackiej.