Przy drodze do Puszczy Bolimowskiej, za pałacem nieborowskim, stanęła tablica edukacyjna. Powstała ona z inicjatywy środowiska PTTK w Łowiczu przy współpracy z Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Gminą Nieborów i Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym.
Tablica nawiązuje do wydarzeń historycznych jakie rozegrały się w 1943 roku na polach radziwiłłowskich. Wówczas, w nocy z 18 na19 października, na zrzutowisko o kryptonimie "Obrus" zrzucono na spadochronach przybyłych z Anglii dwóch skoczków cichociemnych i kuriera politycznego oraz zasobniki ze sprzętem. Przyjęciem zrzutu dowodził ppor. Henryk Kocemba ps. "Władysław", a placówką Wincenty Figat ps. "Królik". W przyjęciu zrzutu uczestniczyli dwaj późniejsi konfidenci gestapo. Konsekwencją ich zdrady były aresztowania wielu członków łowickiego podziemia w grudniu 1943 roku.
Zgodę na postawienie tablicy wydała Dyrekcja Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po pomniku w Czatolinie jest to kolejne miejsce poświęcone zrzutom, (pierwsze na terenie powiatu łowickiego). W przyszłości, planowane jest przygotowanie kolejnych tablic w miejscach innych zrzutowisk, które po połączeniu będą tworzyć Szlak Cichociemnych na Ziemi Łowickiej.