Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zaproszenie na IX Diecezjalny Dzień Kobiet

Za niespełna miesiąc, 12 marca, zapraszamy wszystkie panie do Skierniewic na IX Diecezjalny Dzień Kobiet. Nasze tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Uważne i bliskie".

W ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić wszystkie niewiasty na nasze doroczne spotkanie. Z powodu trwającej pandemii i związanych z tym obostrzeń nasze spotkanie odbędzie się zarówno stacjonarnie, jak i online. 9. edycja DDK rozpocznie się 12 marca w kościele św. Jakuba uroczystą Mszą św. o godz. 9.30 pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.

Przy stole eucharystycznym zgromadzimy się w intencji wszystkich pań diecezji łowickiej. Na zakończenie Eucharystii kobiety odmówią Litanię Chwały. Wręczymy także kolejne statuetki Anioła Dobroci osobom wspierającym nasze dzieło. Wiedząc, jak ważna w tym czasie jest modlitwa, w świątyni - po Mszy św. i świadectwie jednej z kobiet - zaplanowałyśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Wpatrując się w Jezusa Eucharystycznego, będziemy uczyły się uważności, która pozwoli nam z troską zatrzymać się na sobie. W obecności Jezusa czułego, nieosądzającego, rozumiejącego i pełnego miłości spróbujemy spojrzeć na historię naszego życia w nowy, bardziej czuły sposób. I przyjąć ją, jakakolwiek była. Modląc się i przyzywając wstawiennictwa Maryi, będziemy prosiły o odwagę i czułość potrzebne do budowania dojrzałych relacji.

Zaproszenie na IX Diecezjalny Dzień Kobiet

Wspólna modlitwa jest tym, co buduje i prowadzi DDK od 9 lat. Zawsze była najważniejsza i dlatego tak ważne jest, by na niej się jednoczyć. Chcemy, byście czuły, że we wspólnocie kobiet diecezji łowickiej jesteście ważne i bliskie. Dlatego każda z was będzie mogła zostawić swoją intencję, którą przy wyjściu z kościoła weźmie inna kobieta, aby modlić się w tej konkretnej sprawie. Ten gest ma nam uświadomić, że nie jesteśmy same.

Na Mszę św. zapraszamy każdą z was. Jednak z uwagi na trwający stan pandemii, a także w trosce o zdrowie naszych uczestniczek do drugiej części spotkania, która odbędzie się w Muzeum Historycznym Skierniewic (ul. Batorego 64J), pragniemy zaprosić 3 przedstawicielki każdego dekanatu. Już dziś prosimy, byście w swoich wspólnotach wybrały przedstawicielkę, która będzie gotowa rozmawiać o dalszej formacji w parafii i diecezji. 9 lat spotkań to czas przemyśleń, refleksji, konkretnych narzędzi do budowania dalszej formacji. W mniejszym gronie chcemy rozmawiać o tym, czy i jakiej formacji potrzeba kobietom, na ile Dzieło Dzielnych Kobiet jest wam bliskie, i szukać pomysłów na kolejne spotkania, wydarzenia, a przede wszystkim łączenie się w modlitwie. Wiemy, że to dla was ważne, zapewniałyście nas o tym nieraz.

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w liturgii, mogą łączyć się z nami poprzez transmisję. Zarówno Eucharystia, jak i świadectwo oraz adoracja będą dostępne na naszym profilu facebookowym "Gość Łowicki" i na profilu DDK. W ten sposób chcemy podtrzymać naszą wspólnotę, by kontynuować dzieło, które - jak ufamy - jest z natchnienia Bożego Ducha. Mamy nadzieję, że tego dnia będziecie z nami. Bardzo nam zależy, by w Eucharystii wzięły udział reprezentantki wszystkich dekanatów.

Czekając na spotkanie, zapraszamy do śledzenia naszej strony i naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać ważne informacje, wspomnienia, zaproszenia. Gorąco zachęcamy do wspólnego odliczania dni, śledzenia newsów i oczywiście do modlitwy!

Poniżej szczegółowy program Drugiego Diecezjalnego Dnia Kobiet:

9.00-9.30 - przybywanie uczestniczek do świątyni
9.30-11.00 - Msza św.
11.00-11.30 - świadectwo Doroty Jarczyk
12.00-12.45 - adoracja Najświętszego Sakramentu
13.00 - Muzeum Historyczne Skierniewic - spotkanie reprezentantek dekanatów - rozmowy na temat ewentualnej formacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy