Choć w nazwie "młodzieżowa", od 27 lat wędrują w niej starsi i młodsi, całe rodziny, siostry zakonne, kapłani, a nawet dziadkowie, którzy w ten sposób przekazują wiarę wnukom. Do pątników zawsze można dołączyć, zapisując się online już dziś lub podejmując wyzwanie już w trakcie pielgrzymki.
Po latach pandemii, gdy pielgrzymka nieco zmieniła formę, tegoroczna powraca do sprawdzonych przez ponad dwie dekady kształtów. Od tego roku pielgrzymi ponownie będą mogli zatrzymywać się na nocleg w domach gospodarzy. Bazując na ubiegłorocznych doświadczeniach, także w tym roku grup będzie 10, lecz na szlaku będą przemieszczać się po 5.
Modlitewnie siły połączą: grupa biała z brązową biało-żółta z zieloną, czerwona z pomarańczową, cytrynowa z błękitną i fioletowa z granatową. Każda niezmiennie swoją przynależność będzie podkreślać koszulkami, flagami i innymi gadżetami, ale pątników zawsze będzie łączyć logotyp pielgrzymki, który w tym roku umieszczony jest także na różańcu, który każdy otrzyma w pakiecie pielgrzyma.
W nim znajdzie się także program duchowy z wdrukowaną kartą pątnika. Zapisy online trwają do 31 lipca. Link do formularza znajduje się na stronie www.lppm.pl, tam także na bieżąco zamieszczane są informacje o fizycznej wędrówce, jak i duchowym pielgrzymowaniu. Tegoroczne wpisowe wynosi 130 zł i obejmuje koszt utrzymania sanitarnego pielgrzymki, ubezpieczenia każdego pątnika, pokrycie kosztów związanych z zabezpieczeniem technicznym ŁPPM.
W tym roku na różnych płaszczyznach przygotowań pojawiają się zmiany. Widoczne już teraz są wśród księży przewodników grup. Białą poprowadzi ks. Józef Petrynowski, biało-żółtą - ks. Jacek Zieliński, błękitną - ks. Karol Chrapulski, brązową - ks. Piotr Ornafa, cytrynową - ks. Jakub Zakrzewski, czerwoną - ks. Krzysztof Żądło, fioletową - ks. Rafał Babicki, granatową - ks. Roman Sękalski, pomarańczową - ks. Sławomir Piotrowski SDB, zieloną - ks. Paweł Olszewski. Niezmiennie od 5 lat głównym przewodnikiem jest ks. Tomasz Stępniak.
Już dziś wiadomo o pierwszych spotkaniach przed wyruszeniem na szlak. Dla grupy zielonej odbędzie się 31 lipca o 16.00 w domu parafialnym przy łowickiej katedrze. Biało-żółta również spotka się 31 lipca - o 19.00 w parafii św. Jadwigi w Kutnie. Tego samego dnia, o tej samej godzinie, lecz w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, spotkanie organizowane jest dla grupy białej.
O terminach spotkań pozostałych grup będziemy informować na bieżąco.