Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kwiatowo-owocowo-warzywna stolica Łódzkiego

Zespół Pałacowo-Parkowy Parku Prymasowskiego w Skierniewicach, siedziba Instytutu Ogrodnictwa i Park Miejski - to od soboty, 10 września, miejsca wyjątkowe pod względem walorów przyrodniczych i krajobrazowych w Łódzkiem.

Specjalne certyfikaty i statuetki w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” z rąk Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego, otrzymali dyrektor instytutu oraz prezydent Skierniewic. Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem instytut i miasto są gospodarzami trwającego 45. skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

– Pokazaliście dziś Państwo dorobek miasta i powiatu, za co bardzo dziękuję. W naszym województwie to jedno z najważniejszych wydarzeń – podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber, przekazując gratulacje organizatorom za przygotowanie wspaniałego korowodu ulicami Skierniewic.

Kwiatowo-owocowo-warzywna stolica Łódzkiego   Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Jak podkreślił marszałek Schreiber, samorząd województwa kibicuje Skierniewicom i wspiera to miasto w jego „zielonych” pomysłach. Jednym z takich działań, jak przypomniał, jest projekt „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”, którym samorząd WŁ zachęca samorządy do zakładania ogrodów, skwerów i innych oaz zieleni. W sobotę marszałek w ramach tej inicjatywy przekazał na ręce prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka oraz profesor Doroty Konopackiej, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa, specjalne statuetki i certyfikaty dla miejsc wyjątkowych pod względem walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Wyróżnione przestrzenie zielone to Park Miejski w Skierniewicach oraz Zespół Pałacowo-Parkowy Parku Prymasowskiego w Skierniewicach, siedziba instytutu. To miejsca, jak podkreślił marszałek, którymi Łódzkie chce się chwalić na całą Polskę. – Chcemy takie miejsca promować – zaznaczył Grzegorz Schreiber.

Kwiatowo-owocowo-warzywna stolica Łódzkiego   Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość Kwiatowo-owocowo-warzywna stolica Łódzkiego   Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy