Od piątej edycji DDK tradycją jest, że w kościele św. Jakuba wręczane są statuetki Anioła Dobroci - symbolicznego wyróżnienia, które organizatorzy przyznają osobom okazującym w sposób szczególny zaangażowanie, sympatię i wsparcie dzieła.
W tym roku otrzymali je:
Anna Walczak – dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Współpraca z nią rozpoczęła się podczas organizacji Drugiego Diecezjalnego Dnia Kobiet. Pracując wówczas w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice, Ania z niezwykłą uważnością słuchała o naszych pomysłach. Podpowiadała, co i jak zorganizować. Inspirowała, motywowała. Zachęcała do odwagi i … rozmachu.
Hanna Jażdżyk – jest jedną z osób, które o DDK pytają na długo przed wydarzeniem. Chce wiedzieć, czego potrzeba, jak może pomóc. Od lat podpowiada, finansuje i wspiera dzieło. Nie raz dzięki jej kontaktom, wsparciu udało się pokonać trudności, które pojawiały się podczas organizacji.
Ewelina Zdrojek – jedna z uczestniczek kobiecych spotkań z Białej Rawskiej, zawsze służąca niecenioną pomocą dziełu i organizatorom. Aktywnie promuje i wspiera wydarzenia. Jej wielkie serce zostało dostrzeżone podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet, która miała miejsce w Białej Rawskiej. Ofiarna, zaangażowana, doskonale zorganizowana jest „łączniczką” między organizatorami a uczestnikami.
Aniołem Dobroci jest jedna z uczestniczek - Ewelina Zdrojek.Joanna Bieniek – panie od lat znają ją jako „Funię”, kobietę, która od samego początku jako wolontariuszka angażuje się w DDK i wspiera je na każdym polu. Przez lata, by pomóc w organizacji, pokonywała wiele kilometrów. Przyjeżdżała z Katowic, gdzie mieszka, a nawet z Anglii, gdzie pracuje. Składanie kartek, pakowanie prezentów, robienie herbaty to jej specjalność. Przez lata chętnie sięgała także do portfela, by do dzieła dorzucić swoją złotówkę.
Ks. Konrad Świstak – proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej, przyjaciel. Jest przy organizacji od lat. Wiele razy można było liczyć na jego pomoc, radę, wsparcie, nie tylko przy organizacji Diecezjalnych Dni Kobiet, ale także pielgrzymek kobiet. Podczas jednej z nich z jego kaplicy wyruszyła pielgrzymka na ulice Rawy z Matką Bożą Brzemienną. Śmiało można powiedzieć, że jest naszym przyjacielem. Kimś, kto doradzi, pożyczy samochód, a gdy trzeba zorganizuje 350 róż.
Albert Wasilewski od lat wspiera DDK i zatrzymuje je w kadrach.Albert Wasilewski – przez lata zatrzymujący w pięknych kadrach te spotkania, często niewidoczny w swojej służbie, a jej widoczne efekty są wizytówką dzieła. Cierpliwy, odznaczający się pogodą ducha, udzielaniem cennych rad, ale także wrażliwością, ma wiele pomysłów i rozbrajający humor zwłaszcza w chwilach, gdy brakuje sił i determinacji.
Grono organizatorów słowo „dziękuję” kieruje do wszystkich, którzy nie tylko w tej edycji, ale przez 10 lat okazali wsparcie, serce i najdrobniejszy przejaw sympatii do tego wydarzenia, formacji i wspólnoty. „Dziękuję” wyraził także bp Andrzej F. Dziuba wobec Agnieszki Napiórkowskiej – kierownika oddziału łowickiego „Gościa Niedzielnego”, którą odznaczył Medalem św. Wiktorii – jedynym odznaczeniem przyznawanym w diecezji łowickiej za zasługi dla Kościoła, diecezji i wspólnoty wiernych. Bez wątpienia do nich można zaliczyć Diecezjalne Dni i Pielgrzymki Kobiet, których Agnieszka jest pomysłodawczynią i główną organizatorką.