Nowy numer 48/2023 Archiwum

X Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Przy sercu Maryi

Nie w maju, jak do tej pory bywało, a w październiku po raz 10. spotkamy się na Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet. W tym roku dla spotkania wybrałyśmy miejsce szczególne - bazylikę katedralną w Łowiczu, która tego dnia świętuje 355. rocznicę konsekracji.

Nasze zawierzenie ponowimy 14 października w Łowiczu. Tegoroczne spotkanie będzie odbywać się pod hasłem: "Przy sercu Maryi".

Marzeniem naszym jest, by X Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja była okazją nie tylko do spotkania się matek. Pragniemy, by panie, które od lat wędrują z nami po sanktuariach diecezji, w tym roku na nasze spotkanie zaprosiły do katedry także swoich ojców, braci, synów, dziadków, kapłanów. W ten sposób wspólnie moglibyśmy przed Księżną Łowicką odmówić akt oddania się Matce Bożej.

Ponieważ pielgrzymka odbywa się w przededniu Dnia Papieskiego, nasze spotkanie planujemy rozpocząć o godz. 8 w  kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, miejscu związanym z pielgrzymką papieską z 14 czerwca 1999 roku. Tam będą już na nas czekały relikwie świętych i błogosławionych kobiet, na czele ze św. Wiktorią. Wyruszymy z nimi na ulice miasta. W tym roku pragniemy podczas drogi rozważać tajemnice radosne Różańca św. Każda z tajemnic będzie inscenizowana przez NieZwykły Teatr z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Po modlitwie różańcowej nastąpi krótka przerwa, a o godz. 12.30 rozpocznie się uroczysta Msza św. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba.  Na zakończenie dokonamy aktu zawierzenia. Jako pierwsze zawierzą się kobiety, później uczynią to mężczyźni. Przy wyjściu z katedry przed wspólną agapą udamy się jeszcze raz pod pomnik papieża Polaka, gdzie odczytamy odezwę kobiet do świata i odmówimy modlitwę św. Jana Pawła II za rodziny. Nasze spotkanie zakończymy w ogrodzie plebanijnym parafii katedralnej uwielbieniem, które poprowadzi Zespół BOŻA SpRawka, który zrzesza rodziny i przyjaciół chcących wielbić Pana za wszystkie dzieła i cuda uczynione w ich życiu. Nie zabraknie też nie zabraknie też wspólnego biesiadowania przy stole. O to zadba Zespół Ludowy "Ziemia Słupiecka", który przybliży folklor Księstwa Łowickiego i będzie radosnym akcentem rozmów, poczęstunku i wspólnie spędzonego czasu.  Zachęcamy do zabrania ze sobą ciasta na wspólny stół.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" nr 38 na 24 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy