Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łęczycy radni jednomyślnie przyznali pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Mirosławowi Andrysiakowi, założycielowi i prezesowi stowarzyszenia MKLA Łęczyca.
Urodził się w 1959 r. w Leźnicy Małej. W 1984 r. ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku, uzyskując tytuł magistra. W 2003 r. został trenerem I klasy sportowej.
Od początku związany był z Łęczycą, pracował jako nauczyciel i trener w Szkole Podstawowej nr 1, Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 4. Od 2004 r. był członkiem zespołu Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Lekkoatletyki PRO-LA, odpowiedzialnym za koordynację działań w małych miastach. Od 2005 r. był delegatem w krajowych zjazdach sprawozdawczo-wyborczych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Kilkakrotnie PZLA powoływał go na trenera kadry juniorów sekcji skoków na zawodach międzynarodowych. Odznaczono go za zasługi brązowym i srebrnym medalem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Mirosław Andrysiak był nie tylko trenerem, ale i animatorem lekkiej atletyki, który swoją pasją i zaangażowaniem wpłynął na karierę wielu znaczących sportowców. Jego życiowe dzieło - klub MKLA Łęczyca - wykształciło takie talenty, jak medalista mistrzostw świata i Europy w rzucie dyskiem Robert Urbanek oraz olimpijczyk z Aten Robert Wolski. W ostatnich latach pod jego skrzydłami rozwijała się również Ewa Różańska, wicemistrzyni Europy w rzucie młotem.
W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że "z niezwykłym poświęceniem kształtował charaktery swoich podopiecznych, ucząc ich nie tylko technik sportowych, ale i wartości takich jak uczciwość, zaangażowanie oraz szacunek".
Wcześniej również Rawa Mazowiecka uhonorowała nową postać - Annę Krajewską. Tytuł uroczyście wręczyli przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska i burmistrz Piotr Irla, a portret nowo uhonorowanej obywatelki przedstawił dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej Marcin Broniarczyk. Anna Krajewska jest absolwentkę LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jej praca magisterska "Bibliografia ziemi rawskiej" wniosła istotny wkład w badania nad historią i kulturą regionu. Dzięki swojej działalności w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Ziemi Rawskiej Anna znacząco przyczyniła się do promocji lokalnej kultury. Jej zaangażowanie w organizację sesji naukowych, wystaw i archiwizację historii miasta zyskało uznanie w społeczności, co zaowocowało nadaniem jej tytułu Honorowego Obywatela Miasta.
Nową Honorową Obywatelką Rawy Mazowieckiej została Anna Krajewska. KochamRawe.plAnna Krajewska dołącza do prestiżowego grona, w którym znajdują się takie osobistości, jak marszałek Józef Piłsudski, Eugeniusz Walczuk, Sławek Wierzcholski, bp Józef Zawitkowski, ks. Mieczysław Iwanicki, pianistka Elżbieta Dedek, o. Jan Koziatek, o. Jan Chrzanowski oraz prof. Mirosław Nagielski.