Nowy rycerz Kolumba w Rawie Mazowieckiej

W rawskiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP miała miejsce uroczysta ceremonia przyjęcia nowego rycerza Kolumba - Dariusza Misztala. Z tej okazji nowy członek rady został uroczyście powitany oraz otrzymał gratulacje i zapewnienia o modlitwie i braterskiej jedności od wszystkich rycerzy.

Po ceremonii wszyscy uczestniczyli w Mszy św., celebrowanej przez proboszcza ks. Bogumiła Karpa, kapelana rady. Eucharystię koncelebrowali również ks. Wojciech, który wygłosił homilię, oraz ks. Artur.

Następnie w Sali Rycerskiej odbyło się kolejne ważne wydarzenie - doroczne wybory nowych władz rady. Zakończyły się jednogłośnym wyborem Jarosława Sielskiego na stanowisko Wielkiego Rycerza. Jego zastępcą został Daniel Kośka, a na kanclerza wybrano Adama Grzegorzewskiego.

Warto wspomnieć, że w 2005 r., na prośbę Jana Pawła II, Rycerze Kolumba przybyli do Polski, gdzie rok później zaczęły powstawać pierwsze wspólnoty, zwane radami. Obecnie w Polsce są 74 rady i ponad 3,5 tys. rycerzy. Pierwsza Rada Rycerzy Kolumba w diecezji łowickiej, w obecności bp. Andrzeja F. Dziuby, rozpoczęła działalność 26 czerwca 2021 r. w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Jej początki sięgają roku 2019 r., kiedy ordynariusz zwrócił się z prośbą do ks. Karpa, aby ten w rawskiej parafii utworzył pierwszą taką radę. Proboszcz wraz z grupą zaangażowanych w parafii mężczyzn podjął ideę. I tak rozpoczęła się dwuletnia droga formacyjna. W jej trakcie przyjmowano kolejne grupy nowych rycerzy. Po dwóch latach pracy wspólnota rozrosła się do 21 członków, co pozwoliło na otrzymanie statusu niezależnej rady. Pierwszym Wielkim Rycerzem został wybrany D. Kośka.

Mimo krótkiego okresu działalności rawscy rycerze zdążyli wpisać się w życie parafii i miasta, nie tylko poprzez modlitwę i zaangażowanie duszpasterskie, ale także przez działania na rzecz potrzebujących, w tym samotnych matek, pogorzelców i innych.

Przypominamy, że 31 października 2020 r. został beatyfikowany ks. Michael McGivney, założyciel Rycerzy Kolumba. Spotkania RK w rawskiej parafii odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:

Więcej informacji o rycerzach, formacji mężczyźni mogą uzyskać u proboszcza (tel. 600 365 799) lub u pana Daniela (tel. 781 961 790).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..