Od maja do października każdego 13. dnia miesiąca wierni gromadzili się w parafiach na nabożeństwach fatimskich. W ten sposób wypełniali prośbę Pani z Nieba o modlitwę i pokutę, którą kierowała do pastuszków w Fatimie.
Z roku na rok przybywa w diecezji wspólnot, gdzie w nabożeństwach uczestniczą tłumy wiernych. W parafiach Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej, sanktuarium Pani Fatimskiej w Mąkolicach i parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach modlitwy do Pani z Nieba znoszono wraz ze świętymi pastuszkami obecnymi w relikwiach. Wierni, podobnie jak ma to miejsce w Fatimie, na modlitwę przybyli z różańcami i świecami.
W rawskiej parafii na Sójczym Wzgórzu, w której Matka Boża Fatimska jest szczególnie czczona, przed Eucharystią dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały różańce. Na progu Eucharystii ks. Konrad Świstak przypomniał najmłodszym wydarzenia z 13 października 1917 r. w Cova da Iria koło Fatimy - cud Słońca. Później w homilii o słowach Matki Bożej, która prosiła o modlitwę, pokutę i nawrócenie, opowiedział ks. Łukasz Blados, wikariusz. Kapłan zachęcał dzieci, by każdego dnia spotykały się z Maryją podczas modlitwy różańcowej. Bezpośrednio po Eucharystii rozważano tajemnice chwalebne Różańca Świętego. W modlitwie, obok dzieci, ich rodziców, dziadków, uczestniczyli także Skauci Europy, którzy wcześniej zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi. Na modlitwie nie zabrakło przedstawicielki sióstr misjonarek Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją, rozważania odczytywali świeccy. Prowadzenie tajemnic powierzono dzieciom. Po modlitwie wierni ze świecami i śpiewem przeszli w procesji wokół kościoła. Na zakończenie celebrans udzielił wiernym błogosławieństwa.
Warto wspomnieć, że kapłani podczas modlitwy pamiętali o śp. Stanisławie Niemczyku, architekcie kościoła, który zakończył kreślenie projektu 13 października, a odszedł do domu Ojca 13 maja.
Nie mniej uroczyście było m.in. w pozostałych rawskich parafiach, a także we wspólnotach w Kutnie, Sochaczewie, Żyrardowie, Skierniewicach, Mszczonowie czy Głownie.