"Z tej śmierci narodziło się dobro". O ks. Popiełuszce na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim

Dziś o 17.00 na żywo z Rzymu będziemy transmitować konferencję poświęconą 40. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W bliskości z Watykanem chcemy propagować jego osobę, by ks. Popiełuszko przekroczył granice Polski, a pamięć o niezłomności jego ducha była żywa na całym świecie.

Wydarzenie, które organizujemy wraz z katowickim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ośrodkiem Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, odbędzie się w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i zatytułowane zostało „Da questa morte nacque del bene" – „Z tej śmierci narodziło się dobro".

Link do transmisji na gościowym YouTube: https://www.youtube.com/live/b47ryDmOXRo?si=ldFSVbFMY85cpuny

Uczestnicy konferencji w Rzymie będę mogli zapoznać się z najnowszym wydaniem „Gościa Extra”. Po raz pierwszy w historii naszego pisma wydajemy ten sam numer w dwóch edycjach: polskiej i angielskiej. Elektroniczna wersja tego numeru trafi też do wszystkich uczestników i uczestniczek Synodu o synodalności odbywającego się w tych dniach w Watykanie. Bardzo zależy nam na tym, by postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki popularyzować na całym świecie. Niech Kościół powszechny pozna tego, który oddał swoje życie za prawdę, a w świecie poranionym kolejnymi aktami nienawiści jest patronem jedności budowanej pomimo różnic i podziałów. Zapraszamy do lektury „Gościa Extra”, poświęconego błogosławionemu, z którego śmierci – jak to ujął św. Jan Paweł II – wyrosło dobro. 

 W najnowszym „Gościu Extra” między innymi o tym:

  • dlaczego w Polsce lat 80. ubiegłego wieku nie spełnił się scenariusz nakreślony przez George’a Orwella w książce „Rok 1984”;
  • jak chłopak z małej, podlaskiej wioski został odważnym kapelanem antykomunistycznej opozycji;
  • jak komunistyczne służby nękały ks. Popiełuszkę;
  • jak wyglądało męczeństwo i jakie były okoliczności śmierci ks. Popiełuszki w świetle wyników sekcji zwłok męczennika;
  • dlaczego nie wszystkie osoby odpowiedzialne za porwanie i zabójstwo ks. Jerzego zostały osądzone i ukarane;
  • co Jan Paweł II myślał o działalności kapłana z Żoliborza i jak zareagował na wiadomość o jego męczeńskiej śmierci;
  • jak przesłanie bł. ks. Jerzego dla Kościoła w Polsce i na świecie oraz jego kult przekroczyły i wciąż przekraczają granice naszej Ojczyzny.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..