Bieganiem jesień się zaczyna

Marcin Kowalik

publikacja 24.09.2012 08:37

W niedzielę 23 września odbył się XXXI Łowicki Półmaraton Jesieni. Do zawodów zgłosiło się 274 zawodników i zawodniczek.

Tegoroczny Półmaraton Jesieni w Łowiczu miał rekordową obsadę Tegoroczny Półmaraton Jesieni w Łowiczu miał rekordową obsadę
Marcin Kowalik/GN

Trasa łowickiego półmaratonu należy do bardzo szybkich. Biegacze pokonali ponad 21 km, wykonując pięć pętli ulicami miasta. Metę umiejscowiono na stadionie OSiR. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej mężczyzn został Ukrainiec Oleksandr ŁABZIUK (Achilles Leszno) z czasem 1:12:12, drugi na mecie był Sergy KROWLAIDIS (Ukraina) - 1:12:25, trzeci miejsce zajął Jakub Woźniak (AZS AGH Kraków) - 1:12:41.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Karolina PILARSKA (WKB Meta Lubliniec) - 1:21:07, druga na mecie zameldowała się Joanna SCHAB (Aletempo Warszawa) - 1:26:12, na trzecim miejscu bieg ukończyła Emilia ZIELIŃSKA (NZ-Warszawa) - 1:18:28.

Najlepszy łowiczanin - Jakub Pierzankowski - przybiegł na 15. miejscu.