Zmagania młodych szachistów

Marcin Kowalik

publikacja 09.10.2012 09:49

W sali gimnastycznej ZPO w Nieborowie odbył się 7. Turniej o Mistrzostwo Powiatu Juniorów w szachach szybkich. W zawodach brało udział 19 szachistów.

Robert Chojnowski z uczestnikami turnieju Robert Chojnowski z uczestnikami turnieju
Robert Chojnowski

Mistrzem powiatu łowickiego juniorów został zasłużenie reprezentant UKS GOK Zduny Łukasz Łąpieś, który wyprzedził Bartosza Szczepanika i Wojciecha Białasa, zwycięzcę trzech ostatnich turniejów. Najlepszą dziewczyną okazała się Weronika Staszewska, a najmłodszym zawodnikiem – Angela Kubiszewska, reprezentujące UKS Pałac Nieborów. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Norbert Jagura oraz Jan Karczewski, którzy grali bez respektu dla starszych i zajęli – jak na nich – rewelacyjne 4. i 5. miejsce w turnieju. Nagrodę dla najlepszego "bekowca", czyli zawodnika początkującego, otrzymał Jan Gratys. Natomiast Jan Karczewski został wyróżniony nagrodą specjalną w kategorii "ranking oczekiwany", której współczynnik obliczany jest przez program komputerowy.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczał prezes UKS Pałac Nieborów Zbigniew Karczewski. Turniej odbył się w dużej mierze dzięki zaangażowaniu Roberta Chojnowskiego, nauczyciela w-f w miejscowej podstawówce, a zarazem trenera i wielkiego propagatora szachów.

Z cyklu tegorocznych zawodów dla młodych szachistów z powiatu łowickiego pozostał do rozegrania jeszcze trzydniowy turniej w szachach klasycznych o mistrzostwo powiatu.

Na początku października w świetlicy OSiR w Łowiczu odbył się 8. turniej w szachach błyskawicznych. Tym razem na starcie stanęło tylko 7 zawodników. Wygrał Zdzisław Orzechowski, drugi był Andrzej Woźniak, a trzeci – Robert Chojnowski. W klasyfikacji generalnej liderem jest Woźniak przed Chojnowskim i Orzechowskim.
Następny turniej odbędzie się w poniedziałek 5 listopada o godz. 18.