Pielgrzymka Faustinek

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 20.10.2012 23:00

W sobotę 20 października, wierni z parafii św. Jakuba w Skierniewicach udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pielgrzymka wiernych z parafii św. Jakuba w Skierniewicach do Łagiewnik Pielgrzymka wiernych z parafii św. Jakuba w Skierniewicach do Łagiewnik
krzysztof Lichota

W corocznej autokarowej pielgrzymce do Krakowa- Łagiewnik uczestniczyło 47 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych inicjatorami pielgrzymki była wspólnota Faustinum, działająca przy parafii św. Jakuba wraz z jej  opiekunem  księdzem ks. Wiesławem Kacprzykiem. Udający się do sanktuarium podczas drogi poza modlitwą i śpiewem wysłuchali konferencji ks. Wiesława o pacierzu, a także konferencji bp Józefa Zawitkowskiego z płyty „Wierzysz jeszcze w Boga”. Po dotarciu na miejsce o godz. 13.00 uczestniczyli w Eucharystii, a później w Koronce do Bożego Miłosierdzia. W programie znalazło się też krótkie zwiedzanie Krakowa. W drodze powrotnej pielgrzymi obejrzeli film o Janie Pawle I, a także uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim na Jasnej Górze.