Wywiad z przyjaciółmi papieża

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 22.10.2012 23:51

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach w liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II przygotowali uroczysty apel.

Uroczysty apel w SP w Zdunach w liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II Uroczysty apel w SP w Zdunach w liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II
ks. Krzysztof Przybysz

W poniedziałek 22 października, we wspomnienie bł. Jana Pawła II, w Szkole Podstawowej w Zdunach uczniowie VI klas przygotowali program słowo-muzyczny o Papieżu Polaku.

Przedstawienie zaprezentowano w formie debaty telewizyjnej, w której wzięli udział m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, watykanista Vittorio Messori, robotnik, który pracował z Karolem Wojtyłą w kamieniołomach, studentka z czasów okupacji, ksiądz – kolega z czasów seminaryjnych, a także turystka, która razem z Karolem Wojtyłą wędrowała po górach.

Debatę prowadziła znana dziennikarka. Scenariusz przedstawienia napisał ks. Krzysztof Przybysz.

– Na spotkaniu katechetycznym, które odbyło się na początku roku, ustaliliśmy, że Jana Pawła II będziemy wspominać nie tylko w dniu jego śmierci, ale także w dniu liturgicznego wspomnienia. Zależało nam, by i ta data kojarzyła się uczniom z papieżem – mówi ks. Przybysz. – Forma, którą przyjęliśmy, miała za zadanie przekazać jak najwięcej informacji o Janie Pawle II. Chyba udało się to osiągnąć.

W apelu, poza kadrą pedagogiczną i uczniami, uczestniczył także miejscowy proboszcz ks. Bolesław Stokłosa.