Dach jak malowany

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 24.10.2012 23:25

Trwają ostatnie prace porządkowe po wymianie dachu na kościele w parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Bednarach.

Nowy dach na kościele w Bednarach Nowy dach na kościele w Bednarach
Agnieszka Napiórkowska/GN

Od maja br. w parafii w Bednarach trwał remont dachu na kościele. Wymianie uległa nie tylko blacha, ale cały strop. Remont został podzielony na dwa etapy. W pierwszym zajęto się wymianą stropu i pokryciem blachą części dachu nad prezbiterium, w drugim – nad pozostałą częścią kościoła. Potrzebne na inwestycję pieniądze w przeważającej większości parafia otrzymała z programu „Odnowa i rozwój wsi”. Dotacja wyniosła 500 tys. zł.

– Cieszę się, że zaplanowane prace udało się wykonać, bo dach był w opłakanym stanie – mówi ks. Józef Paciorek, proboszcz z Bednar. – Dobrze, że zjedzone przez korniki belki nie doprowadziły do jakiejś tragedii. Mam nadzieję, że po tej inwestycji nasz kościół będzie jeszcze przez długie lata służył mieszkającym tu parafianom.

Nowy dach w całości został pokryty blachą miedzianą. W pomalowanie wewnętrznych ścian kościoła, rozbiórkę starego dachu i sprzątanie zaangażowała się spora grupa parafian. Więcej o remoncie w Bednarach  w papierowym wydaniu GN.