Dwudziestoletni Kopernik

Marcin Kowalik

publikacja 27.10.2012 23:47

W sobotę 27 października w II LO w Łowiczu im. Mikołaja Kopernika zorganizowano piknik interaktywny.

W okularach mi do twarzy... W okularach mi do twarzy...
Marcin Kowalik/GN

II LO w Łowiczu mieści się w budynku, w którym kiedyś istniało Liceum Medyczne. Nic dziwnego, że na szkołę w dalszym ciągu mówi się "medyk".

Współczesna historia placówki liczy już sobie 20 lat. W piątek 26 października w ramach uroczystości jubileuszu starosta łowicki Krzysztof Figat odsłonił pamiątkową tablicę. Zebranym gościom zaprezentowano również historię szkoły oraz okolicznościowe przedstawienie w wykonaniu uczniów.

 

 

Pamiatkowa księga II LO w Łowiczu   Pamiatkowa księga II LO w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

Dzień później w szkole zorganizowano piknik interaktywny. Pracownicy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprezentowali stoiska doświadczalne, na których chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności zapamiętywania czy szybkość reakcji. Wystawa Eksperymentuj zawierała eksponaty pozwalające sprawdzić, jak funkcjonuje ludzkie serce czy kula plazmowa. – Poprzez tę wystawę chcieliśmy uświetnić nasz jubileusz i pokazać naszą szkołę od środka. To takie otwarcie na innych ludzi. Dzięki tej wystawie odwiedzający mogli również choć przez moment poczuć się naukowcami – powiedziała dyrektor II LO Dorota Urbańska.