Choinkowe cuda

Marcin Kowalik

publikacja 10.12.2012 20:00

Najhuczniej w Łowiczu i Skierniewicach, trochę skromniej w innych miastach, zorganizowano imprezy choinkowe.

Choinka na Starym Rynku w Łowiczu Choinka na Starym Rynku w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

W piątkowy wieczór 7 grudnia na łowickim Starym Rynku rozbłysły światła na 12-metrowej choince. Był również pokaz sztucznych ogni. To jeden z elementów miejskiej tradycji, bowiem imprezę choinkową z udziałem najmłodszych zorganizowano w Łowiczu po raz 19. Do dzieci trafiło 2900 paczek ze słodyczami. Warunkiem otrzymania prezentu było okazanie kuponu, które wcześniej rozprowadzane były w szkołach i przedszkolach. Całkiem za darmo były pączki i gorąca herbata, która przydała się w ten mroźny wieczór także dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2, które na scenie śpiewaniem kolęd i pokazami tanecznymi umilały czas zebranym przy choince.

Mikołajkowy pokaz w wykonaniu uczniów SP 2 w Łowiczu   Mikołajkowy pokaz w wykonaniu uczniów SP 2 w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

"Mikołajkowe Cuda" działy się na skierniewickim Rynku. Na scenie wystąpił Zespół Tęcza działający w klubie "Konstancja", a Krakowski Teatr Uliczny prowadził konkursy. Nie zabrakło upominków przygotowanych przez Urząd Miasta w Skierniewicach. Tuż po 15.30 uruchomiona została świąteczna iluminacja. Nowym świecącym elementem jest św. Mikołaj w saniach.

Prezydenci Kutna Zbigniew Burzyński i Zbigniew Wdowiak wzięli w sobotę udział w społecznej akcji "Ubierzmy razem choinkę". Obyło się bez fajerwerków, bo prawdziwa zabawa czeka mieszkańców Kutna w najbliższą niedzielę 16 grudnia. Rozpocznie ją parada mikołajów, którzy o 15.00 wyruszą sprzed kościoła św. Wawrzyńca w kierunku placu Piłsudskiego.