Rekordowy łańcuch choinkowy

Marcin Kowalik

publikacja 21.12.2012 23:17

W Szkole Podstawowej w Kęszycach odbyło się spotkanie wigilijne uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców dzieci i osób związanych z tą placówką.

Jasełka w kęszyckiej podstawówce Jasełka w kęszyckiej podstawówce
Marcin Kowalik/GN

W spotkaniu opłatkowym 20 grudnia uczestniczyły również dzieci z Małego Przedszkola, które funkcjonuje w budynku szkoły. To była pierwsza wigilia w nowej rzeczywistości szkolnej. Od 1 października kęszycka podstawówka, szkoła o ponadstuletniej historii, działa w ramach Towarzystwa Oświatowego Gminy Bolimów. Na uroczystości obecny był prezes stowarzyszenia Jan Hubert oraz Renisław Siekiera, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Nad Rawką".

Ten wyjątkowy dzień był okazją do uhonorowania osiągnięć uczniów i przedszkolaków. Dyrektor Jolanta Malejka wyróżniła uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali szkołę w gminnych konkursach plastycznych i recytatorskim. Na szczególne uznanie zasługują dzieci z klasy 0, które wygrały w konkursie "Łańcuch choinkowy". Długość łańcucha 146,20 m zrobiła wrażenie nie tylko na komisji konkursowej.

W tradycyjnych jasełkach przygotowanych pod kierunkiem katechety Sylwestra Wiśniewskiego i nauczycieli szkoły nie zabrakło elementów łowickiego folkloru. Był również poczęstunek wigilijny przygotowany przez rodziców i pracowników szkoły. Wcześniej dzielono się opłatkiem, który pobłogosławił proboszcz parafii w Kozłowie Szlacheckim ks. Władysław Czaplicki. Każdy otrzymał upominki, a zaproszeni goście, w tym wójt Bolimowa Stanisław Linart, mogli cieszyć się z tych wykonanych osobiście przez uczniów i nauczycieli.