Liceum w Szymanowie górą!

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 12.01.2013 23:05

Najwyżej w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2013 r. wypadły dwa LO katolickie: w Szymanowie i Skierniewicach.

Prywatne LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie zajęło 119. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Prywatne LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie zajęło 119. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów
Archiwum Prywatnego LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie

Po raz 15. miesięcznik "Perspektywy" i tygodnik "Rzeczpospolita" przygotowały ranking szkół ponadgimnazjalnych. Kapituła oceniająca szkoły brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły wystawioną jej przez kadrę akademicką. Łącznie w rankingu wymieniono blisko 1500 szkół. Najwyższe, 119. miejsce zajęło Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Tuż za nim, na 123. miejscu, znalazło się Klasyczne Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego. O sukcesie może mówić także LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie zajmujące 132. miejsce. Nieco gorzej wypadły LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach (237. miejsce), LO Józefa Chełmońskiego w Łowiczu (243. miejsce) i Pijarskie LO Królowej Pokoju (275. miejsce).

Najlepszym technikum na terenie diecezji okazało się Technikum nr 1 w ZS im. Stanisława Staszica w Kutnie, które w Ogólnopolskim Rankingu Techników zajęło 136. miejsce. Wysoko sklasyfikowane zostały także Technikum w ZSZ nr 3 im. Wincentego Rzymowskiego w Skierniewicach (187. miejsce) oraz Technikum w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.