Słowa pocieszenia

Marcin Kowalik

publikacja 25.03.2013 23:36

W bazylice katedralnej w Łowiczu sprawowano uroczystą Mszę św. w 21. rocznicę powstania diecezji łowickiej.

Msza św. w rocznicę powstania diecezji pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby Msza św. w rocznicę powstania diecezji pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby
Marcin Kowalik/GN

W poniedziałek 25 marca na Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby zebrali się kapłani, siostry zakonne i wierni, żeby dziękować Bogu za powołanie do życia diecezji łowickiej. Mszę koncelebrowali również bp senior Alojzy Orszulik i bp Józef Zawitkowski. W słowie wstępnym prepozyt Kapituły Katedralnej ks. prał. Mieczysław Iwanicki nawiązał do wydarzenia z 1992 r., kiedy 25 marca ogłoszono bullę Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae Populus”, na mocy której erygowano diecezję i ustanowiono pierwszym biskupem łowickim Alojzego Orszulika.

W homilii bp Józef Zawitkowski  zwrócił uwagę na trudne czasy, jakie nastały dla Kościoła. – Kto nas obroni przed tymi, którzy nas prześladują? Którzy plwają i złorzeczą Chrystusowi, kapłanom i Jego Kościołowi? Jaki będzie ten Kościół, który przyjdzie? Pocieszają mnie słowa Pana Jezusa: "Niech się nie trwoży wasze serce. Niech się nie lęka. Jeśli w Boga wierzycie, to i we Mnie wierzcie!" – powiedział bp Józef Zawitkowski.