Z Łowicza do Brukseli

Marcin Kowalik

publikacja 10.05.2013 23:53

W ramach akcji „Fundusze Europejskie. Polska korzysta” w Łowiczu 10 i 11 maja zorganizowano piknik europejski.

W pikniku europejskim na Nowym Rynku w Łowiczu wzięły także udział dzieci z przedszkola W pikniku europejskim na Nowym Rynku w Łowiczu wzięły także udział dzieci z przedszkola
Marcin Kowalik /GN

Na Nowym Rynku umiejscowiono trzy kopuły, w których zwiedzający mogli skorzystać z szeregu atrakcji. Wśród nich: pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń, gry multimedialne, warsztaty plastyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy czy też zjazd po wirtualnym stoku narciarskim. Głównym celem przeprowadzanej akcji jest ukazanie korzyści, jakie czerpią Polacy z wykorzystania unijnych środków. Dwudniowa impreza w Łowiczu zainaugurowała cykl 16 plenerowych pokazów na terenie kraju w ramach akcji „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”.

Pierwszego dnia imprezy odbył się konkurs Euromania, dla uczniów szkól ponadpodstawowych z województwa łódzkiego. Najlepszą wiedzą z zakresu funduszy europejskich wykazały się uczennice z LO im. Bolesław Prusa ze Skierniewic. W nagrodę wygrały bilety do Brukseli, gdzie będą miały możliwość zwiedzania instytucji Unii Europejskiej.