Policjanci pokonali księży

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 12.05.2013 23:49

Wynikiem 4:2 zakończył się rozegrany 11 maja w Kutnie mecz pomiędzy policjantami i księżmi.

W sobotę 11 maja odbył się mecz policjantów z księżmi W sobotę 11 maja odbył się mecz policjantów z księżmi
Agnieszka Napiórkowska /GN

Po raz ósmy na murawie Miejskiego Klubu Sportowego w Kutnie spotkali się piłkarze reprezentujący kutnowskich policjantów oraz księży, których wsparli klerycy i asysta liturgiczna okolicznych parafii. Drużyny zagrały o puchar przechodni prezydenta Kutna. Mecz był formą podziękowania ks. proboszczowi Janowi Dobrodziejowi za jego wieloletnią służbę w parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Warto wspomnieć, że ks. Dobrodziej, pomysłodawca meczów pomiędzy policją i księżmi, w tym roku przechodzi na emeryturę.

W przerwie spotkania słowa wdzięczności i najlepsze życzenia ks. Janowi złożyli prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, a także komendant policji Jan Kuropatwa. Za zasługi dla sportu kapłan otrzymał także od Polskiego Związku Olimpijskiego srebrny medal. Odchodzącemu proboszczowi swój występ zadedykował także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Niemałe poruszenie w przewie meczu wywołało nagłe wtargnięcie na bosko policyjnych antyterrorystów, którzy porwali księdza prałata Dobrodzieja do radiowozu, którym przewieźli go wokół boiska.
W przerwie meczu, a także po jego zakończeniu na gości i kibiców czekała gorąca grochówka.

Mecz był podziękowaniem za prcę ks. Janowi Dobrodziejowi   Mecz był podziękowaniem za prcę ks. Janowi Dobrodziejowi
Agnieszka Napiórkowska /GN
Policyjni antyterroryści w przerwie meczu "porwali" ks. Dobrodzieja do radiowozu   Policyjni antyterroryści w przerwie meczu "porwali" ks. Dobrodzieja do radiowozu
Agnieszka Napiórkowska /GN