Mocą Chrystusa

Marcin Kowalik

publikacja 01.06.2013 15:50

W sobotę 1 czerwca w bazylice katedralnej w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba udzielił święceń kapłańskich pięciu diakonom.

W czasie Litanii do Wszystkich Świętych kandyci do święceń padają na twarz na znak pokory i uniżenia W czasie Litanii do Wszystkich Świętych kandyci do święceń padają na twarz na znak pokory i uniżenia
Marcin Kowalik /GN

To wielkie święto dla diecezji łowickiej. Po latach nauki i formacji święcenia kapłańskie przyjęli diakoni: Sebastian Antosik z parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu, Piotr Jarota z parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Mateusz Podkowiński z parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, Jakub Świerczyński z parafii pw. św. Michała Archanioła w Inowłodzu i Michał Szkupiński z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach.

Do katedry łowickiej przybyli również bp Józef Zawitkowski, bp senior Alojzy Orszulik, przełożeni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego z rektorem ks. Sławomirem Wasilewskim, kapłani z całej diecezji, siostry zakonne, rodziny i przyjaciele neoprezbiterów oraz wierni, chcący wspomóc modlitwą nowo wyświęconych kapłanów. Bp Andrzej F. Dziuba w homilii podkreślił wagę sakramentu kapłaństwa. - Zostaniecie obdarzeni przez Chrystusa mocą jednania ludzi z Bogiem i między sobą. Przez ten znak sakramentalny wywołacie pokój w sercach ludzi, ożywicie ich nadzieję, sprawicie, że ktoś będzie chciał żyć i iść dalej, że ktoś pokona trudy w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Neoprezbiterzy 25 czerwca zostaną posłani do pięciu parafii diecezji łowickiej, ale już teraz bp Andrzej F. Dziuba udzielił im jurysdykcji do sprawowania sakramentu pokuty.

Liturgię sobotniej uroczystości wzbogacił swoim śpiewem Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej.

Neoprezbiterzy wraz z biskupami łowickimi i kadrą seminaryjną   Neoprezbiterzy wraz z biskupami łowickimi i kadrą seminaryjną
Marcin Kowalik /GN