Zabawy z ogniem

Monika Augustyniak

publikacja 08.06.2013 12:44

Festiwal Nauki "Ogień w przyrodzie i życiu człowieka" odbył się w piątek 7 czerwca w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

Chemia to ich pasja Chemia to ich pasja
Monika Augustyniak

Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów z "klasyka", po którym goście udali się na lekcje pokazowe. Gimnazjaliści, poprzez doświadczenia i prezentacje z chemii, fizyki, geografii, biologii, historii i religii poszerzali swoją wiedzę na temat wykorzystania ognia w nauce, jego niszczycielskiej siły, a także niezbędnej obecności w życiu codziennym człowieka. – To bardzo ciekawe zobaczyć doświadczenia, o których czytamy w podręcznikach. Na lekcjach dość rzadko eksperymentujemy z ogniem, a to dużo ciekawszy sposób nauki, niż wkuwanie teorii – mówi Paweł Górski z Gimnazjum nr 1.

Z bliska można było podziwiać wyposażenie żołnierza polskiego z czasów II wojny światowej   Z bliska można było podziwiać wyposażenie żołnierza polskiego z czasów II wojny światowej
Monika Augustyniak
Lekcje pokazowe przygotowane były przez nauczycieli, a także uczniów liceum. – Chemia to nasza pasja, przygotowanie takiej lekcji zajęło nam chwilę i robimy to z wielką przyjemnością – opowiada Jarek Krawczyk, który wraz z Marcinem Kucharskim i Jackiem Płakarczykiem przeszli do II etapu olimpiady z chemii, a za rok planują zostać laureatami.

Po każdej lekcji na gimnazjalistów, podzielonych na drużyny, czekał test, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina, pizzy i kosza pełnego słodyczy. Ostatnim punktem programu był wykład strażaków na temat ognia i prezentacja najnowszego wozu strażackiego.