Rodzina na pierwszym miejscu!

Monika Augustyniak

publikacja 16.06.2013 14:14

Kilkadziesiąt małżeństw wzięło udział w skierniewickich warsztatach „Nawigacja w rodzinie”. To kontynuacja „Małżeńskiej randki samochodowej” sprzed kilku miesięcy.

Jednym z elementów warsztatów było wypełnienie testu psychologicznego Jednym z elementów warsztatów było wypełnienie testu psychologicznego
Monika Augustyniak

Podczas spotkania zorganizowanego przez Fundację na Rzecz Wspierania Rodziny „Źródła” w sobotnie popołudnie 15 czerwca uczestnicy wysłuchali konferencji dotyczących m. in. roli ojca, słuchania siebie nawzajem, uzależnienia dzieci i młodzieży od Internetu, a także pracowali na przygotowanych przez psychologów testach indywidualnych. – Rodzinę trzeba wspierać. Dzisiejsze warsztaty mają pomóc nam w kształtowaniu się jako małżonkowie i rodzice – mówiła Agnieszka Caban, współorganizatorka spotkania.

„Nawigacja w rodzinie” jest kontynuacją odbywającej się kilka miesięcy temu „Małżeńskiej randki samochodowej”. – W dzisiejszym świecie dba się o wszystko: o pracę, zdrowie, urodę, tylko nie o rodzinę – mówi Piotr Kowalski, uczestnik. – Dlatego cieszymy się, że komuś chcę się organizować takie spotkania i chętnie bierzemy w nich udział. A jak tylko dowiem się o warsztatach dla ojców, będę na nich pierwszy – dodaje ze śmiechem. Kolejną edycję „Nawigacji” organizatorzy przewidują na jesień, a tymczasem przygotowują się już do kolejnych warsztatów.