Eksplozja radości

Monika Augustyniak

publikacja 01.09.2013 14:39

Plac przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie w sobotę, 31 sierpnia, zamienił się w miejsce oddawania Bogu chwały.

Centrum Żyrardowa zapełniło się młodzieżą wielbiącą Boga Centrum Żyrardowa zapełniło się młodzieżą wielbiącą Boga
Monika Augustyniak /GN

Spotkanie, podczas którego uczestnicy powrócili do orędzia papieża Franciszka, było prawdziwym świętem młodości, spontaniczności i radości. Śpiewom i tańcom nie było końca. Centrum Żyrardowa w sobotę, 31 sierpnia, zamieniło się w miejsce oddawania Bogu chwały. Ale nie tylko poprzez spontaniczną radość. Organizatorzy zaplanowali także wysłuchanie słów Papieża, którego oglądać można było na telebimie, a kilkoro młodych uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży w Rio powiedziało świadectwa. Przygotowano także pantomimę. Wszystko to przeplatane było modlitwą uwielbienia.

Zwieńczeniem kilkugodzinnego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Przy ołtarzu zaś zgromadziło się kilkudziesięciu księży z całej diecezji. Dziękując Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży w Rio i prosząc już o błogosławieństwo na czas kolejnego spotkania młodzieży z całego świata w Krakowie w 2016 r., bp Dziuba wyraził nadzieję, że Rio w Żyrardowie będzie początkiem cyklicznych spotkań diecezjalnych organizowanych po pielgrzymce i przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży.