Koniec święta, akcja się rozkręca

nap, baj

publikacja 16.09.2013 13:30

Skierniewickie Święto Kwiatów za nami. Ale z "Gościem" rosnąć dopiero zaczynamy.

Koniec święta, akcja się rozkręca W paradzie uczestniczyły wszystkie szkoły z miasta. Dzieci przygotowały bajecznie kolorowe stroje Agnieszka Napiórkowska /GN

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw już za nami. Przez dwa dni miasto mieniło się barwami, było wypełnione zapachami i dźwiękami. Przez Skierniewice przeszła bajecznie kolorowa parada przebierańców, których głównym zadaniem było zobrazowanie czterech żywiołów. Pomysłowość, zwłaszcza młodzieży, zachwycała - uczniowie skierniewickich szkół przygotowali oryginalne i często bardzo pracochłonne stroje.

Przez dwa dni na dwóch scenach trwały występy (niekwestionowanymi gwiazdami byli Budka Suflera i Zbigniew Wodecki), nie tylko dzieci, ale i dorośli szaleli w lunaparku, na ulicach centrum miasta stały dziesiątki straganów, na których kupić można było dosłownie wszystko.

Nie zabrakło dziękczynnej Eucharystii za plony i za pracę ogrodników i sadowników, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla nich. Pod koniec Mszy św. prezydent miasta Leszek Trębski podzielił się z wiernymi chlebem.

Wciąż napływają zdjęcia na dwa ogłoszone przez nas konkursy. Ten, w którym trzeba było rozpoznać się na zdjęciu, dobiega końca - jutro ogłosimy ostateczne wyniki i zwycięzców (ostatnia szansa na przejrzenie naszych konkursowych galerii i odnalezienie się na fotografii!). Szczegóły i galerie TUTAJ. Natomiast nadal trwa konkurs polegający na przysłaniu nam zdjęcia najpiękniejszej rośliny. Więcej TUTAJ.

Zakończone właśnie Święto Kwiatów, nad którym m.in. "Gość Niedzielny" miał patronat, było także pretekstem do rozpoczęcia przez nas akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem". Na specjalnej podstronie będziemy przygotowywać Czytelników do przeżycia wszystkich ważniejszych wydarzeń religijnych w diecezji łowickiej, a także wydarzeń roku liturgicznego.  Słowem - będziemy "okopywać", "przycinać", "nawozić" i "podlewać", by wspólnie wzrastać w wierze.

Specjalny serwis akcji "Rośnij z Gościem" TUTAJ.