Spotkanie z błogosławionym

mak

publikacja 08.10.2013 00:21

W Nowym Mieście nad Pilicą trwa nowenna przed uroczystością 25. rocznicy beatyfikacji Honorata Koźmińskiego.

O. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego O. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego
Archiwum Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą

Honorat Koźmiński jest patronem diecezji łowickiej i Nowego Miasta nad Pilicą. Został beatyfikowany 16 października 1988 r. przez papieża Jana Pawła II. 25. rocznica tego wydarzenia będzie świętowana w sanktuarium 13 października. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie będzie Msza św. w intencji kanonizacji bł. Honorata, połączona z procesją z jego relikwiami.

W ramach nowenny przed uroczystością dzieci i młodzież ze szkół Nowego Miasta nad Pilicą uczestniczą w Mszach św. w sanktuarium. Jako pierwsi na spotkanie z bł. Honoratem przybyli uczniowie Niepublicznego Technikum Zawodowego. W poniedziałek 7 października wraz z dyrektor Ewą Lipińską i gronem pedagogicznym uczestniczyli w Eucharystii w klasztorze oo. kapucynów, której przewodniczył o. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz sanktuarium bł. Honorata.

Grupa teatralna "Carpe Diem" w inscenizacji o życiu bł. Honorata   Grupa teatralna "Carpe Diem" w inscenizacji o życiu bł. Honorata
Archiwum Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą
Inscenizację obrazującą duchowe życie kapucyna - patrona diecezji i miasta - przedstawiła grupa teatralna "Carpe Diem". Świetnie dobrana muzyka oraz układ taneczny stworzyły podniosły klimat. Kustosz sanktuarium zachęcał do trwania w swoich dobrych postanowieniach oraz  zawierzenia się Bogu na wzór błogosławionego. Na zakończenie Mszy św. jeden z braci nowicjuszy dał świadectwo swojego powołania. Opowiedział historię swojego życia i relacji z Jezusem.