Dzieci na kolanach

Agnieszka Napiórkowska

publikacja 18.10.2013 20:08

Dziś w Nowym Mieście nad Pilicą rozpoczęła się Oaza Dzieci Bożych diecezji łowickiej pod patronatem GN.

W piątek 18 października w Nowym Mieście rozpoczęła się Oaza Modlitwy W piątek 18 października w Nowym Mieście rozpoczęła się Oaza Modlitwy
Agnieszka Napiórkowska /GN

Ponad 130 dzieci z klas II-VI z terenu diecezji 18 października wieczorem przyjechało do Nowego Miasta nad Pilicą, by tam wziąć udział w Oazie Modlitwy odbywającej się w ramach formacji związanej z Ruchem Światło– Życie. Domem rekolekcyjnym dla przybyłych na trzy dni stała się... Podstawowa Szkoła Publiczna im. Stefana Wyszyńskiego. Dzięki uprzejmości dyrektor placówki Janiny Wyszkowskiej sale lekcyjne zamienione zostały na sypialnie, miejsca spotkań, zabawy i modlitwy. W organizację włączyła się młodzieżowa oaza z Nowego Miasta. Z pomocą przyszli także mieszkańcy.

– Po raz pierwszy w naszej diecezji organizujemy OM dla małych dzieci – mówi ks. Sylwester Bernat, jeden z odpowiedzialnych za oazę. – Pomysł jej zorganizowania zrodził się w czasie rekolekcji wakacyjnych, w których uczestniczyła rekordowa (ponad 120) liczba dzieci. Bardzo chcielibyśmy stworzyć im możliwość przejścia przez cała formację Ruchu Światło–Życie. Z tego powodu wielu kapłanów zdecydowało się w to wejść. Organizując oazę, do wzięcia w niej udziału zaprosiliśmy nie tylko dzieci z Ruchu, ale także ze wszystkich grup parafialnych działających w diecezji.

Ku radości organizatorów na zaproszenie odpowiedziały dzieci z: Kutna, Żyrardowa, Łyszkowic, Lubani, Domaniewic, Żychlina, Skierniewic i Nowego Miasta.

Pierwszy dzień oazy rozpoczął się od wspólnej kolacji. Następnie w sali gimnastycznej, która na ten czas stała się kaplicą dzieci, młodzież, animatorzy i księża wzywali Ducha Świętego, prosząc o Jego prowadzenie. Bezpośrednio po modlitwie rozpoczął się pogodny wieczór, który zakończył Apel Jasnogórski.

Warto podkreślić, że od dłuższego czasu w intencji uczestniczących dzieci i młodzieży modliły się wszystkie zgromadzenia honorackie z Nowego Miasta, a także wiele innych zgromadzeń z diecezji.   

OM swoim patronatem objął "Gość Łowicki". Przez trzy dni w naszym serwisie "Rośnij z Gościem" (TUTAJ) będziemy zamieszczać relacje i galerie zdjęć.