Z wyobraźnią i pokorą

mk, ac

publikacja 25.10.2013 08:57

Żyrardowska drogówka wzmaga kontrolę pojazdów pod względem technicznym. Pieszych i rowerzystów policjanci będą zachęcać do korzystania z elementów odblaskowych na drodze.

Jesienią na drodze kierowcy mogą spotkać dużo liści Jesienią na drodze kierowcy mogą spotkać dużo liści
Archiwum KPP w Żyardowie

Okres jesienno-zimowy niesie ze sobą dodatkowe zagrożenia na drogach, m.in. kałuże czy zalegające na jezdniach liście. Do tego częste przymrozki, mgła i opady deszczu sprawiają, że jezdnia - choć pozornie wygląda na suchą i bezpieczną - taka nie jest. Niesprzyjające warunki pogodowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierujących. Dlatego, siadając za kółko, należy pamiętać, że każda pora roku wymaga od kierowców przygotowania samochodu, jak i zmiany stylu jazdy. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy wczesnej zapada zmrok, należy wykazać się dużą wyobraźnią oraz pokorą w stosunku do panujących warunków i własnych umiejętności.

Dlatego żyrardowska drogówka apeluje do kierowców, aby przede wszystkim ściągnęli nogę z gazu, a przed wyjazdem sprawdzali oświetlenie, ilość płynu do spryskiwaczy oraz zadbali o jakość opon w swoich pojazdach. Pieszych i rowerzystów natomiast zachęcają do używania wszelkiego rodzaju odblasków.