Sportowe Łowicoki

mak

publikacja 13.12.2013 23:47

Łowicka Akademia sportu zorganizowała galę wręczenia nagród dla najlepszego sportowca i trenera ziemi łowickiej.

Laureaci gali: Michał Adamczyk (po lewej) i Zbigniew Bródka Laureaci gali: Michał Adamczyk (po lewej) i Zbigniew Bródka
Marcin Kowalik /GN

W sali barokowej łowickiego muzeum wręczono Sportowe Łowicoki, nagrody dla najlepszego trenera i sportowca ziemi łowickiej w 2012 r. Otrzymali je Michał Adamczyki, trener kobiecej drużyny piłki nożnej Pelikana Łowicz oraz Zbigniew Bródka, łyżwiarz szybki. Pomysł wręczenia nagród zrodził się wśród członków Łowickiej Akademii Sportu. Nazwa oraz wygląd statuetek nawiązują do folkloru łowickiego. Wyrzeźbiła je Agnieszka Głuszek-Nowicka.

Laureatów wybrała kapituła w składzie: wicestarosta łowicki Dariusz Kosmatka, zastępca burmistrza Łowicza Bogusław Bończak, zastępca burmistrza Łowicza, dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński, prezes Łowickiej Akademii Sportu Kamil Sobol oraz dziennikarz "Nowego Łowiczanina" Tomasz Matusiak.

Trenerem Roku Ziemi Łowickiej 2012 został Michał Adamczyk. Pod jego wodzą piłkarki Pelikana Łowicz wywalczyły awans najpierw do II, a po roku do I ligi. Pracę trenera godzi z występami w męskiej drużynie Pelikana.

Sportowcem Roku Ziemi Łowickiej 2012 wybrano Zbigniewa Bródkę. Jako pierwszy Polak w historii zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Już wkrótce będzie reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Mieszka w Domaniewicach, a na co dzień jest strażakiem PSP w Łowiczu.

Drugą w historii Galę Sportowca Roku Ziemi Łowickiej i Trenera Roku Ziemi Łowickiej poprowadziła Katarzyna Słoma. Zgromadzeni w muzeum zobaczyli również przygotowane przez nią wywiady z laureatami, przeplatane występami chóru I LO w Łowiczu.

Rok temu nagrody otrzymali Mieczysław Szymajda (pierwszy trener Zbigniewa Bródki) i Maciej Rybus, pochodzący z Łowicza reprezentant Polski w piłce nożnej.