Wspólnie przy stole

łn, nap

publikacja 17.12.2013 12:52

Mszczonowscy Rycerze Niepokalanej zorganizowali spotkanie dla osób samotnych i bezdomnych.

Rycerstwo Niepokalanej z Mszczonowa podzieliło się opłatkiem z osobami bezdomnymi i samotnymi Rycerstwo Niepokalanej z Mszczonowa podzieliło się opłatkiem z osobami bezdomnymi i samotnymi
Łukasz Nowakowski

W mszczonowskim Domu Strażaka stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej przy parafii św. Jana Chrzciciela po raz 5. zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych, samotnych oraz korzystających z pomocy MOPS lub parafialnej Caritas. W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Józef Grzegorz Kurek, kierownik MOPS Barbara Ciszewska, a także przedstawicielki Fundacji "Plebania" oraz miejscowi księża.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu z  Pisma Świętego. Ewangelię w imieniu gospodarzy odczytała Ewa Eljasz. Następnie do zebranych zwrócił się ksiądz dziekan Tadeusz Przybylski, który podziękował członkom rycerstwa za godną pochwały i naśladowania inicjatywę. Jak podkreślił proboszcz, takie zaangażowanie jest przejawem gorącej wiary. Wiele ciepłych słów do organizatorów skierował również burmistrz Kurek, który wyraził  ogromną wdzięczność za zorganizowanie wigilijnego spotkania, podkreślając, że członkinie stowarzyszenia są bohaterkami, którym należy się społeczne uznanie.