Ważne porozumienie

mk, UMŁ

publikacja 27.12.2013 18:39

Burmistrz Łowicza podpisał z dyrektorem Zakładu Karnego w Łowiczu porozumienie dotyczące zajęć dla gimnazjalistów z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków.

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i dyrektor ZK w Łowiczu płk Robert Rusiecki Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i dyrektor ZK w Łowiczu płk Robert Rusiecki
Archiwum UM w Łowiczu

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński podpisał z dyrektorem Zakładu Karnego w Łowiczu płk. Robertem Rusieckim porozumienie dotyczące prowadzenia na terenie więzienia zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków. W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie łowickich szkół gimnazjalnych.

Prowadzić je będą terapeuci pracujący na oddziale terapeutycznym więzienia dla uzależnionych od narkotyków. Młodzież spotka się z osobami skazanymi przebywającymi na tym oddziale. Podczas spotkań uczniowie, będą mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia osobiście, do czego doprowadza eksperymentowanie i ostatecznie uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Zdaniem nauczycieli, do młodzieży bardziej od teoretycznych rozważań trafiają relacje osób, których dotyka narkomania. Dzięki takim spotkaniom istnieje większa szansa na to, że młodzi ludzie nie wpadną w nałóg.