Bajki na scenie

Monika Augustyniak

publikacja 31.01.2014 13:42

Grupa teatralna "Kraina Czarów" ze Skierniewic w piątce najlepszych zespołów teatralnych osób niepełnosprawnych w regionie.

Skierniewicka grupa teatralna "Kraina czarów" po raz kolejny wzięła udział w "Albertianie" Skierniewicka grupa teatralna "Kraina czarów" po raz kolejny wzięła udział w "Albertianie"
Monika Augustyniak /GN

W czwartek 30 stycznia w Zgierzu odbył się regionalne eliminacje XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. "Albertiana 2014" W tym roku w tej prestiżowej imprezie organizowanej przez Fundację im. Brata Alberta, wzięło udział 5 najlepszych zespołów wyłonionych spośród kilkunastu, które zgłosiły się do eliminacji regionalnych.

Zespół teatralny "Kraina Czarów" z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skierniewicach pod kierownictwem Anny Rogali, Danuty Czerwińskiej, Marianny Filipek i Elżbiety Godyń wystawił spektakl "Bajki chińskie", których premierę można było oglądać w grudniu ub. roku. I choć w tym roku nie udało im się stanąć na podium, jak to było w latach ubiegłych, radość z udziału w festiwalu i tak była duża. - To świeży, nieograny spektakl. Zobaczyliśmy, co trzeba wyćwiczyć, poprawić i będziemy się uczyć na błędach. A za rok znów wystartujemy w eliminacjach - mówi pani Danuta. Zespół "Kraina Czarów" istnieje od 10 lat i gra w nim 9 aktorów, którzy na swoim koncie mają takie przedstawienia jak "Alicja w krainie czarów", "Zielona gęś", czy "Mały Książę".