Wymodlą misjonarza?

Marcin Kowalik

publikacja 12.03.2014 23:45

Po Kompinie i Żelaznej przyszedł czas na Bobrowniki. Tamtejsza parafia Matki Bożej Jasnogórskiej przyłączyła się do akcji "Rośnij z Gościem".

Młodzież parafii w procesji z darami Młodzież parafii w procesji z darami
Marcin Kowalik /GN

Dziennikarze "Gościa Łowickiego" wraz z siostrami apostolinkami odwiedzają parafie diecezji łowickiej, zachęcając wiernych do podjęcia zobowiązania modlitewnego w intencji powołań. Nie inaczej było w niedzielę 9 marca. Goście zostali ciepło przyjęci przez proboszcza ks. Piotra Sapińskiego i parafian, którzy przed Najświętszym Sakramentem dziękowali za kapłanów, osoby konsekrowane i te, które realizują swoje powołanie w stanie świeckim. Ze względu na Wielki Post modlitwę włączono w nabożeństwo Gorzkich Żali.

Ta stosunkowo młoda parafia - erygowana w 1982 r. - leży w pobliżu Łowicza. Charakteryzuje ją duże zaangażowanie świeckich. Funkcjonują na jej terenie liczne koła Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej. Maryjność przejawia się również w nabożeństwach fatimskich oraz do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także podczas modlitw "Jerycha Różańcowego", które rozpoczyna się Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a kończy nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i Mszą św. wotywną o Matce Bożej.

Spośród wspólnot dla dzieci i młodzieży wyróżnia się Koło Misyjne, prowadzone przez Ewę i Ruslana Baigazinów. Dzięki ich inicjatywie parafię często odwiedzają misjonarze, którzy na spotkaniach z parafianami opowiadają o swojej pracy.

Proboszcz Sapiński docenia pobożność parafian. - Ludzie chętnie się tu modlą. Nie będzie więc dla nich kłopotem, gdy intensywniej modlić się będą o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego z naszej parafii. Dołączymy również wezwanie o powołanie dla misjonarzy - mówi.

Zewnętrznym znakiem modlitwy będzie wzrost cyprysa, który wkrótce zostanie zasadzony w pobliżu przykościelnej Golgoty.

Więcej o "Ewangelizacyjnej niedzieli" w Bobrownikach w numerze 12. wydania papierowego "Gościa Łowickiego" na 23 marca.