Wiedza jak z teleturnieju

mk

publikacja 03.04.2014 10:06

Bedlno. Gimnazjum imię Jana Pawła II nosi od 2006 r. Do kanonizacji swojego patrona uczniowie przygotowują się od pół roku.

Troje najlepszych uczestników quizu o Janie Pawle II Troje najlepszych uczestników quizu o Janie Pawle II
Marcin Kowalik /GN

Szczególnym dniem dla uczniów i nauczycieli jest 16 października - rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To jednocześnie święto szkoły i okazja, by uroczyście włączyć w szeregi społeczności gimnazjum pierwszoklasistów. Są wtedy pasowani na uczniów i składają przysięgę na szkolny sztandar.

Taka uroczystość ma podniosły charakter. Kończy się Mszą św. w kościele parafialnym. Wcześniej w szkole, podczas akademii, przybliżana jest postać papieża. Występuje chór szkolny, przytaczany jest życiorys Karola Wojtyły i wydarzenia z jego pontyfikatu. Co roku odbywa się to w inny sposób. Ostatnio przybrało postać konkursu wzorowanego na teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W eliminacjach startowali wszyscy uczniowie. Dziesięciu najlepszych przystąpiło do finału. Po jego rozegraniu otrzymali nagrody ufundowane przez proboszcza parafii w Bedlnie ks. Bolesława Kuśmirka.

Ten konkurs rozpoczął również przygotowania uczniów do kanonizacji Jana Pawła II. Co miesiąc podejmują kolejne zobowiązania, aby godnie przeżyć dzień ogłoszenia patrona ich szkoły świętym. Zwieńczeniem ich wysiłku będzie majowa uroczystość, tuż po kolejnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Miejsce pamięci poświęcone Janowi Pawlowi II na korytarzu szkoły w Bedlnie   Miejsce pamięci poświęcone Janowi Pawlowi II na korytarzu szkoły w Bedlnie
Marcin Kowalik /GN