Najlepszy kandydat

zs, nap

publikacja 07.04.2014 10:10

Oporów. Od 4 lat Zespół Szkół nosi imię Jana Pawła II.

W czerwcu 2010 r. uczniowie złożyli ślubowanie na nowy sztandar W czerwcu 2010 r. uczniowie złożyli ślubowanie na nowy sztandar
Archiwum ZS im. Jana Pawła II w Oporowie

Głosowanie na patrona szkoły odbyło się 2 czerwca 2010 roku. Spośród 4 kandydatów największą liczbę głosów otrzymał Jan Paweł II . Mimo że nie jest on osobą związaną z Oporowem, mieszkańcy darzą go wielkim szacunkiem. Uroczystość nadania imienia szkole odbyła się 24 czerwca 2010 roku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wraz z nadaniem imienia Zespół Szkół im. Jana Pawła II otrzymał także sztandar, na który złożono ślubowanie. W szkole uroczyście obchodzone są rocznice urodzin i śmierci papieża Polaka. Ponadto społeczność szkolna organizuje 16 października Dni Papieskie. Każdego roku w październiku uczniowie uczestniczą także w pielgrzymce szkół Jana Pawła II w Częstochowie.

Zespół Szkół w Oporowie im. Jana Pawła II to placówka oświatowa łącząca przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Budynek został oficjalnie otwarty 12 listopada 2008 r. i przejął funkcje poprzedniego – starego i podniszczonego, w którym placówka została ulokowana w 1928 roku.