Z Zabrzeźni do Rzymu

mk

publikacja 24.04.2014 20:03

Sprzed kościoła św. Maksymiliana w Głownie wyruszył autokar z pielgrzymami. Celem podróży są uroczystości kanonizacyjne papieży.

Katarzyna Balcerska prezentuje koszulkę, jedną z tych, w jakie ubrani będą pielgrzymi na Placu Świętego Piotra Katarzyna Balcerska prezentuje koszulkę, jedną z tych, w jakie ubrani będą pielgrzymi na Placu Świętego Piotra
Marcin Kowalik /GN

W pielgrzymce bierze udział 38 osób na czele z proboszczem parafii ks. Tomaszem Trzcińskim. Wyjazd w czwartkowe popołudnie poprzedziła Msza św. Po drodze do pielgrzymów z Głowna dołączyły jeszcze osoby z Łodzi.

Wyjazd w parafii na Zabrzeźni (dzielnicy Głowna) zorganizowano jak najmniejszym kosztem, żeby jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział. Zrezygnowano z pośrednictwa biura podróży. Również jedzenie pielgrzymi wzięli ze sobą.

Cała noc spędzą w drodze. Kolejną na plebanii u zaprzyjaźnionego księdza. Wieczorem w sobotę przyłączą się do czuwania przed kanonizacją.  Już przed 5 rano będą na nogach, żeby dostać się na Plac Świętego Piotra.

Na to wyjątkowe wydarzenie przygotowali transparent oraz koszulki z wizerunkiem Jana Pawła II.

Powrót zaplanowano na 29 kwietnia. Po drodze zamierzają odwiedzić sanktuarium w Loreto. W Polsce chcą zatrzymać się na Jasnej Górze.

Grupa pielgrzymów przed wyjazdem do Włoch   Grupa pielgrzymów przed wyjazdem do Włoch
Marcin Kowalik /GN