Koncert i malowane konie

mm, wb

publikacja 09.06.2014 14:06

W Sannikach można było posłuchać utworów z repertuaru Anny German i zobaczyć kopie znanych obrazów.

W Sannikach odbył się koncert „Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German” W Sannikach odbył się koncert „Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German”
Archiwum ECA w Sannikach

W muszli koncertowej Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbył się koncert „Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German”. W repertuarze obdarzonej anielskim głosem wokalistki zaprezentowała się Marzena Michalczyk, której towarzyszyli Marcin Kurcz (akompaniator) i Przemysław Noga (konferansjer). Wykonawcy zaprezentowali w sumie 13 piosenek z bogatego dorobku artystki, a na wszystkich przybyłych czekała także niespodzianka w postaci utworu Czesława Niemena „Czas jak rzeka”, którego twórczość zostanie przybliżona na kolejnym plenerowym koncercie 13 lipca.

Po występie odbył się wernisaż wystawy Leopolda Konara „Kopie obrazów dawnych mistrzów”, na której można zobaczyć m.in. obrazy Salvadora Dali, Petera Paula Rubensa czy Wojciecha Kossaka. Część prezentowanych na ekspozycji prac stanowi fundament wystawy „Konie w malarstwie światowym”, a miłośnicy tych pięknych zwierząt mogą je podziwiać w Sali Lustrzanej i saloniku znajdującymi się na parterze sannickiego pałacu. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

Po koncercie odbył się wernisaż wystawy Leopolda Konara „Kopie obrazów dawnych mistrzów”   Po koncercie odbył się wernisaż wystawy Leopolda Konara „Kopie obrazów dawnych mistrzów”
Archiwum ECA w Sannikach