Modlitwa w centrum miasta

Monika Augustyniak

publikacja 19.06.2014 22:20

W uroczystość Bożego Ciała w Skierniewicach odbył się koncert ewangelizacyjny.

Koncert Pawła Chustaka to okazja nie tylko do wysłuchania dobrej muzyki, ale też do modlitwy Koncert Pawła Chustaka to okazja nie tylko do wysłuchania dobrej muzyki, ale też do modlitwy
Monika Augustyniak /GN

Bezpośrednio po procesji Bożego Ciała na scenie w rynku, będącej jednocześnie ostatnim ołtarzem, przy którym spotkały się cztery parafie, o godz. 13.30 rozbrzmiały dźwięki muzyki wychwalającej dobroć i miłość Boga. Zaproszeni Paweł Chustak „Chusti” wraz z muzykami z zespołu Stróżowie Poranka porwali publiczność swoim rockowo-reggaeowym brzmieniem tak, że zebrani pod sceną zakołysali się, klaskali i skandowali na cześć Zbawiciela.

Wpadające w ucho kawałki przeplatane były przemyśleniami wokalisty na temat Boga - Miłości i relacji Bóg-Człowiek. Koncert bardziej niż lansowanie muzyków zakładał oddanie chwały Bogu i wspólnotową modlitwę. I mimo że pod koniec pozostało niewielu słuchaczy, ci bawili się znakomicie i przyznawali, że pomysł koncertu ewangelizacyjnego bardzo im się podoba. Podczas imprezy można było skorzystać z Pogotowia Duchowego - rozmowy z księżmi obecnymi na rynku lub nawet sakramentu pokuty. Organizatorami spotkania byli parafia św. Stanisława w Skierniewicach i Ryszard Jankiewicz, pomysłodawca koncertu.