Mokre szachownice

mk, rch

publikacja 22.07.2014 11:50

Jedną z imprez towarzyszących niedzielnemu festynowi rodzinnemu w Zdunach był turniej szachowy.

Uśmiechnięty Robert Chojnowski zachęca do gry w szachy Uśmiechnięty Robert Chojnowski zachęca do gry w szachy
Archiwum Roberta Chojnowskiego

Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Zduny. To już piąty taki turniej, zorganizowany przez Zdzisława Czyżaka, opiekuna szachistów zrzeszonych w miejscowym Uczniowskim Klubie Sportowym.

Zawody miały otwartą formułę. Startowali zawodnicy w różnym wieku, którzy rozegrali 7 rund. Każda partia trwała 15 minut. Najlepszy okazał się Robert Chojnowski, na co dzień trener szachistów UKS Pałac Nieborów. II miejsce zajął Jacek Łazarski, a III - Norbert Jagura, obaj z nieborowskiego klubu.

Najlepszy wśród juniorów był Gabriel Jagura z UKS Pałac Nieborów, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Dominika Fudałę oraz Kacpra Tokarskiego z UKS GOK Zduny.

Szachistom nie przeszkadzał nawet deszcz. Po przejściu ulewy część zawodników musiała rozgrywać swoje partie na mokrych szachownicach.

Najlepsi zawodnicy turnieju z wójtem Jarosławem Kwiatkowskim (pierwszy z lewej) i Zbigniewem Czyżakiem (pierwszy z prawej)   Najlepsi zawodnicy turnieju z wójtem Jarosławem Kwiatkowskim (pierwszy z lewej) i Zbigniewem Czyżakiem (pierwszy z prawej)
Archiwum Roberta Chojnowskiego