W drodze po niepoznane

Marcin Kowalik

publikacja 06.08.2014 19:24

W święto Przemienienia Pańskiego wyruszyła z Łowicza XIX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę.

Bp Andrzej F. Dziuba żegna pielgrzymów na rogatkach Łowicza Bp Andrzej F. Dziuba żegna pielgrzymów na rogatkach Łowicza
Marcin Kowalik /Foto Gość

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: "Z Chrystusem przez życie". Pielgrzymi z całej diecezji spotkali się w bazylice katedralnej, gdzie o 7.00 uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.

- Pielgrzymowanie nie uczyni z nas kogoś innego niż jesteśmy, bo pozostaniemy sobą, ale mamy w tej pielgrzymce możliwość doświadczenia czegoś, czego w innych okolicznościach byśmy nie poznali - mówił ordynariusz łowicki.

Po Eucharystii trwały jeszcze zapisy do poszczególnych grup pielgrzymkowych. W tym roku zaszczyt przewodzenia ŁPPM przypadł grupie brązowej, która skupia pielgrzymów z dekanatów rawskiego, nowomiejskiego, białorawskiego i lubocheńskiego. Do rogatek miasta pątników odprowadził bp Dziuba wraz z burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kalińskim i przewodniczącym Rady Miasta Henrykiem Zasępą.

Po drodze pielgrzymów gościli kanapkami mieszkańcy Zielkowic, Stachlewa i Woli Makowskiej, a obiad przygotowali parafianie z Bobrownik. Pielgrzymi dotarli już do Makowa, gdzie przewidziano nocleg oraz Wieczór Radości.

Pielgrzymkę relacjonujemy na specjalnej stronie internetowej. Wiadomości ze szlaku i galerie zdjęć można zobaczyć TUTAJ.