Adoracja pod gołym niebem

Monika Augustyniak

publikacja 31.08.2014 17:58

Odbyło się drugie w historii diecezji łowickiej "Rio w Żyrardowie".

Wielbienie Boga podczas spotkania młodych w Żyradowie Wielbienie Boga podczas spotkania młodych w Żyradowie
Monika Augustyniak /Foto Gość

Wieczorem 30 sierpnia do Żyrardowa przyjechały autokary z wszystkich zakątków diecezji, a w nich młodzi przygotowujący się do Światowych Dni Młodzieży. Przybyli, by po raz kolejny uwielbić Boga i publicznie wyznać wiarę w Jego bóstwo. Na trwającym do późnej nocy spotkaniu tradycyjnie nie zabrakło pełnych radości pieśni, tańców i skandowania dla Jezusa.

Organizatorzy, poza świetną zabawą, przygotowali także konkretny program duchowy. Spotkanie pod hasłem: "Błogosławieni ubodzy w duchu" przewidywało rozważanie orędzia papieża Franciszka na temat ubóstwa, a także świadectw dotyczących wielu aspektów tej trudnej w dzisiejszym świecie postawy. Uczestnicy zobaczyli też pantomimę przygotowaną przez młodzież zaangażowaną w przygotowanie "Krakowa 2016".

To, co zrobiło wrażenie na wielu młodych ludziach, to niemal godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu na pl. Jana Pawła II, po której wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się Eucharystia. Przewodniczył jej ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. – Jeśli będziemy kontynuowali takie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, "Kraków 2016" nie będzie dla nas wydarzeniem, ale kolejnym znakiem tego, że Jezus stał się ubogi, aby nas swym ubóstwem ubogacić – mówił bp Dziuba. Na koniec wszyscy udali się na agapę.

Więcej o „Rio w Żyrardowie” w 36. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".