Śpiewali wszyscy

mk

publikacja 10.11.2014 23:38

W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głownie odbył się wieczór poezji i piosenki patriotycznej.

Wykonawcy dziękowali publiczności oklaskami za wspólne odśpiewanie "Serca w plecaku" Wykonawcy dziękowali publiczności oklaskami za wspólne odśpiewanie "Serca w plecaku"
Marcin Kowalik /Foto Gość

Już po raz czwarty z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele na Zabrzeźni - dzielnicy Głowna - zorganizowano wieczór patriotyczny.

W niedzielę 9 listopada o 17.00 rozpoczął się ponad półtoragodzinny koncert przeplatany poezją. Wystąpili członkowie Zabrzeźniańskiego Stowarzyszenia św. Jana Bosko, aktorzy Teatru "Eureka" z Zespołu Szkół Licealno- Gimnazjalnych w Głownie oraz chór parafialny złożony z dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Tym razem muzyczno-poetycka opowieść dotyczyła losów Polski i Polaków w czasie II wojny światowej, szczególnie powstańców warszawskich, którzy 70 lat temu zbrojnie przeciwstawili się okupantowi niemieckiemu. Scenariusz napisały Katarzyna Balcerska ze stowarzyszenia i Anna Kotulska opiekunka Teatru "Eureka". Obie panie podjęły się organizacji przedstawienia korzystając z przychylności proboszcza ks. Tomasza Trzcińskiego, który udostępnił świątynię na występy.

W wieczorze uczestniczyli mieszkańcy także z innych głowieńskich parafii. Wykonawcy otrzymali gromkie oklaski. Na bis wszyscy zgromadzeni w kościele zaśpiewali piosenkę "Serce w plecaku".