Z rozmachem na scenie

Monika Augustyniak

publikacja 24.11.2014 13:52

"Cecyliada", organizowana przez młodzież i ojców związanych z salezjańskim oratorium w Żyrardowie, osiągnęła pełnoletność.

Gwiazdą imprezy był salezjański zespół "Acoustic Praise" Gwiazdą imprezy był salezjański zespół "Acoustic Praise"
Monika Augustyniak /Foto Gość

Z tego względu organizatorzy starali się, by tegoroczna impreza nabrała większego rozmachu niż dotychczas. 23 listopada na deskach sceny w Centrum Kultury w Żyrardowie wystąpiło 13 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z całej diecezji łowickiej i spoza jej granic. Gwoździem programu był koncert salezjańskiego zespołu "Acoustic Praise", który zaprezentował utwory z płyty "Bosko".

Warto wspomnieć, że od 16 sierpnia br. salezjanie - również młodzież z nimi związana - przygotowują się do przyszłorocznych obchodów 200. rocznicy urodzin swojego założyciela. - Właśnie z tej okazji zorganizowaliśmy koncert zespołu, przy którym zawsze jest świetna zabawa - tłumaczy Karolina Wojciechowska.

Na przegląd piosenki nie tylko religijnej "Cała ziemia śpiewa z księdzem Bosko" przyjechali przedstawiciele oratoriów z Łodzi, Sokołowa Podlaskiego, a także uczestnicy pielgrzymki. W tym roku, poza szeroką ofertą muzyczną, młodzi zorganizowali także konkurs plastyczny pt. "Scenka z życia ks. Bosko" oraz na komiks o tym świętym. Ku ich wielkiej radości, zgłoszonych zostało 96 prac, przygotowanych przez 150 osób. Organizatorzy przyznają, że choć impreza kosztowała ich i ich opiekuna ks. Grzegorza Tonderę wiele pracy, radość schodzących ze sceny sprawiła, iż widzieli sens swoich wysiłków.