Kolędy z temperamentem

koma

publikacja 09.12.2014 10:27

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zakończyło sezon koncertowy.

Grzegorz Wilk w sali koncertowej sannickiego pałacu Grzegorz Wilk w sali koncertowej sannickiego pałacu
Marcin Kowalik /Foto Gosć

Ostatnim wykonawcą, który zaprezentował się w tym roku w sali sannickiego pałacu, był Grzegorz Wilk. Wokalista występował m.in. jako solista w oratoriach Piotra Rubika. Szerszej publiczności znany jest z występów w telewizyjnym programie "Jaka to melodia?". Towarzyszył mu - akompaniując na keyboardzie - Marcin Tywoniuk, były klawiszowiec zespołu Papa Dance, obecnie uznany kompozytor i aranżer.

Wykonali najpiękniejsze polskie kolędy w zaskakujących aranżacjach. Niektóre, o rockowym brzmieniu, zachęcały nawet do tańca. W repertuarze nie zabrakło też klasycznych świątecznych utworów, jak "White Christmas" czy "Jingle Bells". G. Wilk utrzymywał cały czas doskonały kontakt z publicznością. Zachęcił sporą część widzów do śpiewania. Żywy temperament wokalisty zrobił swoje. Niedzielny koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Kameralne pomieszczenie nie mogło pomieścić wszystkich chętnych. Widzom udostępniono przyległą salę lustrzaną, gdzie mogli śledzić występ na ekranie.

Tuż po koncercie odbył się wernisaż wystawy "Boże Narodzenie i kolędnicy". Przedstawia obrazy, maski i figurki kolędników z regionu żywieckiego. Czynna będzie do 1 lutego 2015 r. Oglądać ją można na I piętrze pałacu. Wernisażowi towarzyszył kiermasz świątecznych ozdób i kartek. Swoje stoiska wystawiły miejscowy DPS, szkoła podstawowa i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z pobliskiego Mocarzewa.

Znany jest już harmonogram koncertów na 2015 rok. Sezon rozpocznie się 22 lutego występem Klary Kraj i Markijana Ivaskevicha, laureatów Złotych Parnasów IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" 2014. Występowi pianistów towarzyszyć będą recytacje w wykonaniu aktorki Katarzyny Herman.