Rap z przesłaniem

mk

publikacja 11.12.2014 23:41

RYMcerze po raz kolejny odwiedzili Łowicz. Młodzież przyjęła ich entuzjastycznie.

RYMcerze na spotkaniu z młodzieżą z ZSP nr 3 w Łowiczu RYMcerze na spotkaniu z młodzieżą z ZSP nr 3 w Łowiczu
Marcin Kowalik /Foto Gość

Dwóch raperów - "Bęsiu" (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) - tworzy formację RYMcerze. Ze swoim projektem "Nie Zmarnuj Swojego Życia" chcą dotrzeć do jak największej rzeszy młodzieży. Ostatnio koncertowali nawet w USA i Kanadzie na zaproszenie tamtejszej Polonii.

Propagują życie bez używek, a także wartości chrześcijańskie. Zachęcają młodych ludzi, by oddali się wybranej przez siebie pasji, by rozwijali swoje umiejętności.

Do Łowicza trafili po raz trzeci. Występowali już przed licealistami i gimnazjalistami w hali OSiR, a także na koniec pikniku, który odbył się podczas Marszu dal Życia i Rodziny. Grudniowy pobyt w mieście wiązał się z wizytą we wszystkich czterech zespołach szkół ponadgimnazjalnych. Każde spotkanie trwało ok. półtorej godziny. Składało się z trzech części - świadectwa, koncertu i konkursu freestyle'u.

Mocna opowieść "Bęsia" o popadaniu w nałogi oraz o wyjściu z nich poprzez odnowienie relacji z Bogiem trafiła do młodzieży. Tak samo, jak przesłanie Dj Yonasa, który na przykładzie swoim oraz jego kolegów i koleżanek opowiadał, że nawet mały kontakt z używkami może złamać karierę sportową. Przesłanie zawierały również ich teksty.

Muzycy na koniec chętnie rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć. Jeszcze tego samego dnia na ich profilu na Facebooku pojawiła się relacja z wizyty w Łowiczu. Szczegóły TUTAJ. Tam też umieścili linki do stron, z których można pobrać za darmo ich utwory.